Tiešsaistes vebinārs – diskusija “Šodienas dati un rītdienas lēmumi – kā pārkārtot Latvijas tautsaimniecību klimatneitralitātes virzienā?”

Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros pēdējais – septītais vebinārs notiks 27.aprīlī plkst. 14:00 par  modelēšanas iespējām enerģētikas un klimata politikas kontekstā.

Kopumā Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros paredzēti 7 vebināri laika posmā no 16.marta līdz 27.aprīlim ZOOM platformā. Vebināru norises laiki projektos ir atrodami ŠEIT.

Šobrīd visā pasaulē tiek meklēti risinājumi, kā samazināt siltumnīcefekta gāzes, fokusējoties galvenokārt uz energoefektivitātes paaugstināšanu un fosilo resursu aizstāšanu ar atjaunojamiem.

Eiropas Savienība ir pasaules līdere enerģētikas un klimata politikas nākotnes izaicinājumu kontekstā – gan ar savu aktīvo dialogu par šiem jautājumiem, gan ar ambicioziem mērķiem (Eiropas Zaļais Kurss, #FitTo55 un klimatneitralitātes mērķis 2050. gadā), gan ar plānoto visas tautsaimniecības transformāciju ilgtspējības virzienā.

Vebinārā apskatīsim un raisīsim plašāku diskusiju par modelēšanas iespējām enerģētikas un klimata politikas kontekstā, vadoties pēc sistēmdinamikas, energoapgādes optimizācijas un vispārējā līdzsvara aprēķina pieejām.

Aplūkosim atsevišķus tautsaimniecības sektorus un to pārkārtošanos oglekļa mazietilpīgas attīstības virzienā. Radīsim diskusiju un meklēsim atbildes uz sekojošiem jautājumiem – kur Latvija šobrīd atrodas un kāpēc visos tautsaimniecības sektoros pārkārtošanās nenotiek vienādi? Kur mēs vēlamies un varam nokļūt 2030. gadā? Un kā šodienas rīcības un pieejas atspoguļosies 2050. gadā? Vai rūpniecības sektors var būt “zaļš un digitāls”? Kas notiks ar transporta sektoru un mobilitāti? Kā tautsaimniecība reaģēs uz enerģētikas un klimata politikām? Kā neiekrist īstermiņa ieguvumu vilinājumā, bet meklēt risinājumus, kam rezultāti ir ilgtermiņā?

Lūdzam pieteikties līdz 26.04.2021., aizpildot zemāk redzamo REĢISTRĀCIJAS FORMU. Pirms semināra Jums tiks nosūtīta saite dalībai  ZOOM platformā (tiešsaistē).

Dalība seminārā ir bez maksas.

PROGRAMMA

Uzraksti komentāru