Seminārs par energoefektivitātes rīcībpolitiku analīzi Latvijā

Enerģijas gala patēriņa samazinājums un energoefektivitātes paaugstināšana ir viena no Eiropas Savienības un Latvijas prioritātēm. Tas ļauj ne tikai samazināt ietekmi uz klimatu, bet arī paaugstināt konkurētspēju un dzīves kvalitāti. Latvijas Nacionālais klimata un enerģētikas plāns paredz ambiciozus mērķus energoefektivitātes paaugstināšanai un to sasniegšana ir atkarīga no rīcībpolitikas, ko izstrādā valsts. Seminārā paredzēts aplūkot citu valstu pieredzi energoefektivitātes politiku izveidē un rezultātu analīzē, kā arī diskutēt par spēkā esošo un plānoto energoefektivitātes politiku Latvijā, analizējot to gan no pastāvošo barjeru viedokļa, gan no citiem būtiskiem politiku ieviešanas aspektiem.

Aicinām interesentus uz semināru – diskusiju par energoefektivitātes rīcībpolitiku analīzi Latvijā.

Seminārs-diskusija “Par energoefektivitātes rīcībpolitiku analīzi Latvijā” notiks ceturtdien, 14. novembrī, no plkst. 14:15 līdz 16:15 RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Āzenes ielā 12/1, Rīgā. Reģistrācija no plkst. 14:00.

PROGRAMMA

Dalība seminārā ir bez maksas, lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot zemāk redzamo reģistrācijas formu.

Seminārs/diskusija tiek īstenota Valsts pētījuma programmas “Enerģētika” projekta “Energoefektivitātes rīcībpolitikas novērtējums un analīze”, VPP-EM-EE-2018/1-0004 ietvaros.

Komentāri

  1. Precizes nosacijumus Energoefektivitates likuma noteikto prasibu izpildei lielajiem uznemumiem un lielajiem elektroenergijas pateretajiem. Buvniecibas nozare ar valsti diskute par apdrosinasanas modela uzlabosanu un skaidraku atbildibu sadalijumu.

  2. a gada 8. marta OECD publiskoja apskatu par 2018. gada tendencem un ricibpolitikas aktualitatem turisma joma Tourism Trends Policies 2018 , kura tiek aplukoti turisma investiciju un finansejuma piesaistes jautajumi, ka ari globalas pasaules tendences jeb megatrendi , kas ietekme turisma attistibu. Cita starpa OECD izdevuma tiek apkopota ari katras OECD dalibvalsts aktualaka informacija par turisma politiku un turisma attistibu par 2014.-2016.gadu periodu. Analizejot turisma nozares attistibu 2014.-2016. gada Latvija, tiek secinats, ka nozare turpina augt vienmerigi, jo ipa i turistu skaita un to uzture anas ilguma zina, taja pa a laika kopejie ienemumi valstij no arvalstu turistiem pieaug lenak ka iepriek prognozets. Tapat secinats, ka pedejo gadu laika ir palielinajies pieejamo viesnicu skaits un pieaugusi dalitas ekonomikas ietekme, aptuveni 10% no turistu izmantojot Airbnb vai lidzigu pakalpojumu sniedzeju sniegtas iespejas.

Uzraksti komentāru