Konference “Vai ir laiks pārvērtībām Latvijas enerģētikas sektorā?”

Pastāvēs, kas pārvērtīsies.
Rainis, “Zelta zirgs”

Enerģētikas sektorā Latvijā pēdējo gadu laikā varam novērot jaunu, inovatīvu un pārdomātu projektu ieviešanu. Viens no tādiem pēdējiem lielākajiem ir SIA “Salaspils Siltums” iniciatīva uzsākt izmantot Saules enerģiju centralizētajā siltumapgādē. Tomēr pašos pamatos mēs vēl joprojām dzīvojam pirms 10-20 gadiem vai pat vēl agrāk ieviesto praksi un domāšanu, kā rezultātā enerģētikas sektors neattīstītas tā, kā tas varētu. Neviens nevarēs noliegt, ka Latvijā mums vēl šajā sektorā ir milzīgs potenciāls, kuru neizmantojam. Vai tāpēc varam Latviju arī saukt par “neizmantoto iespēju zemi”? Jā, varam.

Pēdējo 5 gadu laikā Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar virkni nozīmīgu partneru ir strādājuši gan pie enerģētikas sektora modelēšanas un analīzes, gan pie dažādu finanšu instrumentu izstrādes enerģētikas sektorā, gan pie šo instrumentu praktiskas ieviešanas. Šo gadu laikā ir savākusies virkne atziņu. Viena no tām ir tā, ka ļoti liela daļa no mums nevēlas izpildīt tikai Briseles prasības enerģētikā, kā tas bieži tiek pasniegts, bet to darīt, tāpēc ka mums pašiem tas ir vajadzīgs.

Ir laiks pašos pamatos mainīt domāšanu un pieeju enerģētikas sektora attīstībā, jo kā jau Rainis 110 gadus atpakaļ jau trāpīgi rakstīja “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”.

Ja Jums šis jautājums ir svarīgs tāpat kā mums un Jums ir arī idejas, kā enerģētikas sektors varētu mainīties un kā mēs to visi kopā un katrs individuāli varam ietekmēt, aicinām Jūs piedalīties RTU ar sadarbības partneriem organizētā konferencē “Vai ir laiks pārvērtībām Latvijas enerģētikas sektorā?”, kas notiks trešdien, 27.novembrī, RTU Zinātniskajā bibliotēkā Paula Valdena ielā 5, Rīgā. Reģistrācija no plkst. 9:15.

PROGRAMMA

Dalība konferencē ir bez maksas, lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot zemāk redzamo reģistrācijas formu.

Uzraksti komentāru