Uzsākam īstenot projektu Valsts pētījuma programmas “Klimatneitralitātes mērķu sasniegšanas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēma” ietvarā

Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Vidzemes Augstskolu un Rīgas Stradiņa universitāti ir uzsākuši īstenot Valsts pētījuma programmas “Klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēma” projektu “Klimata neitralitātes lēmumu modeļi darbībā”, to atklājot 14. marta projekta uzsākšanas sanāksmē. Projekta mērķis ir izveidot vienotu nacionālo lēmumu atbalsta instrumentu Latvijas klimatneitralitātes mērķa sasniegšanai. Galvenā uzmanība tiks pievērsta politikas lēmumu ietekmes modelēšanai dažādās nozarēs — enerģētikā, rūpnieciskajos procesos, lauksaimniecībā, zemes izmantojuma, zemes izmantojuma maiņas un mežsaimniecības (ZIZIMM) un atkritumu apsaimniekošanā. Projektā divu gadu laikā tiks analizētas klimata politikas saistības, novērtēti klimata instrumenti, identificētas inovatīvas tehnoloģijas un apkopoti nepieciešamie dati. Projekts ietver arī integrētas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas izveidi, izmantojot sistēmdinamikas modelēšanas pieeju, kas aptver ekonomiskos, sociālos, tehnoloģiskos, vides un klimata aspektus. Papildus tiks izstrādāta interaktīva platforma klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumu simulēšanai, analizējot izmaksu ziņā optimālus risinājumus.

Projekts tiks īstenots no 2024. gada 7. februāra līdz 2026. gada 6. februārim. Projekta kopējais budžets ir 1 162 500,00 EUR.

Vairāk informāciju meklē šeit: Klimata neitralitātes lēmumu modeļi darbībā | VIDES ZINĀTNE (rtu.lv)