Intensīvais kurss “Jūras vēja enerģija” | 08.06.2023.

Kursa izveides pamats

Lietuva, Igaunija un Latvija ir uzsākušas jūras vēja parku izstrādi: 2022. gada 30. augustā astoņu Baltijas jūras piekrastes valstu valdību vadītāji un enerģijas ministri tikās Kopenhāgenā. Tikšanās rezultāts ir apņemšanās izbūvēt jūras vēja parkus Baltijas jūrā. Šī gada septembrī Igaunijā tiks rīkota pirmā izsole.

Ideja par kursu radās lekcijas “Jūras vēja enerģijas” ietvaros, kuru kursa veidotāji kā vieslektori pasniedz Hamburgas Tehnoloģiju universitātē, sākot no 2014. gada. Kursa veidotāji ir 4 eksperti no jūras vēja tehnoloģiju izstrādes un ieviešanas industrijas, kuru kopējā darba pieredze nozarē pārsniedz 80 gadus. Viņi aktīvi darbojas pie nozares attīstībā Vācijā un citās valstīs.

Kursu organizē “World Forum Offshore Wind” – strauji augoša starptautiska nozares asociācija, kas veicina jūras vēja enerģijas izmantošanas attīstību pasaulē (https://wfo-global.org/ ). Kursa mērķis ir dalīties ar zināšanām un pieredzi, kā arī iedvesmot entuziasmu jaunās nozares attīstībai, kuras augšana turpmākajās desmitgadēs būs ievērojama.

Informācija par pasākumu:

Norises laiks: 08.06.2023. no plkst. 13:00 līdz 18:45

Norises vieta: Rīgas Tehniskā universitāte, Zunda Krastmala 8, 109. Auditorija

Kurss angļu valodā. Dalība kursā – bez maksas.

Informācija par tīklošanās pasākuma norisi sekos.

Sīkāka informācija par pasniedzējiem un kursa programma atrodama ŠEIT.

Pasākuma organizatori: “World Forum Offshore Wind” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Pasākuma atbalstītāji