Tiešsaistes vebinārs – darbnīca “Enerģētikas un klimata modelēšanas demokratizēšana ilgtspējīgas politikas veidošanai”

Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros ceturtais šīs sezonas vebinārs notiks 26.oktobrī plkst. 14:00, kurā būs iespēja padziļināti iepazīties ar enerģētikas un klimata modelēšanas procesu, kā arī praktiski piedalīties modeļa mājsaimniecības sadaļas validēšanā.

Kopumā Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros paredzēti 7 vebināri laika posmā no 5. oktobra līdz 16.novembrim ZOOM platformā.

Eiropas Savienības ambiciozais mērķis līdz 2050. gadam kļūt klimatneitrālai, visām dalībvalstīm par pienākumu uzliek nopietni iesaistīties un pārkārtot savu tautsaimniecību. Šis uzdevums nav vienkāršs, jo tautsaimniecība ir veidota no dažādiem sektoriem un tur notiekošajiem procesiem, kas savstarpēji mijiedarbojas un nevar tikt skatīti atrauti viens no otra.

Lai būtu iespējams izvērtēt tautsaimniecības attīstības virzienus pie dažādām enerģētikas un klimata politiku (energoefektivitāte, atjaunojamie energoresursi, elektrifikācija, nodokļi u.c.) ietekmēm, šobrīd ļoti plaši tiek izmantotas enerģētikas un klimata modelēšanas sniegtās iespējas. Modelēšanas pieeja ļauj iegūt nākotnes attīstības trajektorijas jau šodien un tādējādi – veicināt kvalitatīvāku ilgtermiņa politikas veidošanu. Tāpat modelēšana sniedz iespēju salīdzināt dažādos stratēģiskos politikas un tautsaimniecības pārkārtošanās virzienus, turklāt, ļauj izmantot mācības no pagātnes “kļūdām”.

Sabiedrības iesaiste dažādos līmeņos lēmumu pieņemšanā ir kritisks elements, lai šīs pārmaiņas un pārkārtošanos varētu īstenot pārdomātākā veidā. Tāpēc, bez politikas veidotājiem un modelēšanas ekspertiem, būtiski modelēšanas procesā ir iesaistīt plašāku sabiedrību, t.sk. visu tautsaimniecības sektoru pārstāvjus.

Lai piedalītos modelēšanas darbnīcā, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Laipni aicināti dažādu nozaru pārstāvji – arhitekti, inženieri, attīstītāji, ēku īpašnieki, pašvaldību pārstāvji, enerģētikas uzņēmumu darbinieki u.c.

Lūdzam pieteikties līdz 25.10.2021., aizpildot zemāk redzamo REĢISTRĀCIJAS FORMU. Pirms semināra Jums tiks nosūtīta saite dalībai  ZOOM platformā (tiešsaistē).

Dalība seminārā ir bez maksas.

PROGRAMMA

PREZENTĀCIJAS:
“Enerģētikas un klimata modelēšana virzībā uz oglekļa neitralitāti” / Lietotājam draudzīgs simulācijas rīks klimata un enerģētikas politiku plānošanai Profesore, Dr.sc.ing. Andra Blumberga

“TIMES Latvija – enerģētikas un klimata modelis”
Pētniece Signe Allena-Ozoliņa, vadošais pētnieks, Dr.sc.ing. Dzintars Jaunzems

Uzraksti komentāru