Tiešsaistes seminārs/ darbnīca par 5.paaudzes centralizētās siltumapgādes un aukstumapgādes sistēmu (5GDHC) ieviešanu

5. paaudzes centralizētās siltumapgādes un dzesēšanas (5GDHC) tīkls ir jaunākā centralizētās siltumapgādes/dzesēšanas koncepcija, ko raksturo zemas temperatūras padeve (t.i., tuvu zemes temperatūrai), divvirzienu darbība (t.i., tas var nodrošināt apkuri un dzesēšanu vienlaikus) , decentralizētas enerģijas plūsmas (t.i., tīklā tiek nodrošināti vairāki siltuma un dzesēšanas avoti) un siltuma koplietošana (t.i., tā var atgūt siltuma pārpalikumu un koplietot to ar dažādiem lietotājiem).

Ziemeļvalstu enerģētikas pētījumu (Nordic Energy Research Program) projekta “Techno-economic performance and feasibility study of the 5GDHC technology using agent-based modelling and GIS” ietvaros pētnieki ir analizējuši 5GDHC sistēmu iespējamo ieviešanu Baltijas valstīs. Tāpēc Rīgas Tehniskā universitāte aicina piedalīties Agent-GIS-5GDHC projekta izplatīšanas darbnīcā.

Datums: 2023. gada 17. janvāris, plkst. 11:00 (EET)

Norises vieta: tiešsaistē. Saite tiks nosūtīta pēc reģistrācijas

Valoda: angļu

Dienas kārtība:
• Welcome and introduction to Agent-GIS-5GDHC project | Anna Volkova, Tallinn University of Technology, Estonia
• Technical performance analysis of 5GDHC | Pei Huang, Dalarna University, Sweden
• GIS map of 5GDHC agents and potential for the Baltic region | Kertu Lepiksaar, Tallinn University of Technology, Estonia
• Barriers and drivers for 5GDHC implementation | Lina Murauskaite, Lithuanian Energy Institute, Lithuania
• Business models for 5GDHC | Ieva Pakere, Riga Technical University, Latvia
• 5GDHC good practice examples from the projects D2grids and CollecThorm | Gert Moermans, VITO, Belgium
• Discussion

Pieteikšanās: atvērta līdz 2023. gada 13. janvārim, aizpildot REĢISTRĀCIJAS FORMU. Pēc reģistrācijas jums drīzumā tiks nosūtīts e-pasts par semināra detaļām.