Noslēgusies starptautiskā vasaras skola “Latvian Biocapacity”

Starptautiskā vasaras skola «Latvian Biocapacity» norisinājās Rīgā no 13. līdz 22. augustam, un tajā piedalījās 13 dalībnieki no 11 valstīm. RTU mācībspēku un pieredzējušu gidu vadībā viņi iepazina Latvijas kultūru un dabas bagātības un uzzināja, kā iespējams ražot augstas pievienotās vērtības produktus no vietējiem resursiem un kā iespējams izmantot resursus pilnībā, neatstājot atlikumus. Dalībniekiem bija uzdevums arī pašiem radīt inovatīvu produktu no dabas materiāliem, izstrādāt produkta koncepciju un veikt šī produkta aprites cikla analīzi, ekonomisko, sociālo un vides novērtējumu. Darbs tika veikts grupās un rezultātā tika radīti trīs inovatīvu produktu prototipi – dizaina priekšmets (multifunkcionāls piknika grozs), rotaļlieta (koka puzles un pinball spēles apvienojums) un dabīgs siltumizolācijas materiāls, izmantojot meža atlikumus.
Šīs vasaras skolas mērķis bija popularizēt Latvijas kultūru, vēsturi un dabu un parādīt Latvijas tēlu kā bioresursu lielvalsti, rādot sasniegumus bioloģisko resursu ilgtspējīgā izmantošanā un inovāciju radīšanā. Vasaras skolas rīkošanu atbalstīja Valsts izglītības attīstības aģentūra, piešķirot 10 dalībniekiem Latvijas valsts stipendijas.
Vasaras skolas pēdējā dienā dalībnieki dalījās savos iespaidos par apgūto un piedzīvoto un pauda savu sajūsmu par Latvijas dabas daudzveidību, neskarto mežu un jūru. Pozitīvākās atmiņas ir par vasaras skolā iepazītajiem cilvēkiem un kopā pavadīto laiku.
Vasaras skolas noslēgumā dalībnieki saņēma RTU sertifikātu 3 ECT apmērā un siltu džemperi ar RTU logo, kā arī katrs saņēma 20 attīstītas fotogrāfijas, kurās noķerti vasaras skolas jaukākie mirkļi.
Organizatori pateicas dalībniekiem par aktivitāti, interesi un izrādīto iniciatīvu un cer uz tikpat veiksmīgu vasaras skolu nākamajā vasarā.

Vasaras skolas foto galerija