Sarunu cikls “Ilgtspējīgās pasaules” – jauna epizode “Vēsturiskās ēkas – mantojums un skaistums, mājīgums un siltums!”

Podkāstā “Ilgtspējīgas pasaules” par ilgtspējīgu enerģiju jauna epizode ar nosaukumu “Tīra enerģija – vienīgā iespēja!”

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu piedāvā podkāstu sēriju “Ilgtspējīgas pasaules”.

Jaunākajā podkāsta epizodē galvenā uzmanība tiks pievērsta vēsturisko ēku energoefektivitātei. Rīgas Tehniskās Universitātes docētājs Dr. Kārlis Valters uz sarunu aicinājis Dr. Ernstu Janu de Place Hansenu no Olborgas universitātes Dānijā un profesori Andru Blumbergu no Rīgas Tehniskās universitātes Latvijā, lai reflektētu par energoefektivitāti vēsturiskās ēkās.

Eiropas ēku fonds ir unikāls un daudzveidīgs, jo tas reprezentē mūsu kultūru daudzveidību un vēsturisko attīstību. Aptuveni 30% Eiropā esošo ēku būvētas līdz 1945. gadam. Vēsturiskās ēkas, ar unikālām un skaistām fasādēm, nevar siltināt no ārpuses. Tikmēr siltināšana no iekšpuses rada dažādus riskus, piemēram, paaugstināta mitruma rašanos un pelējuma sēnītes. Kas īsti notiek sienā, kas siltināta no iekšpuses un kā to izdarīt vislabāk? Kādi ir labākie siltināšanas materiālii? Vai to var testēt laboratorijā?

Klausies mūs šeit:
Spotify