Atskats uz starptautisko zinātnisko konferenci CONECT 2021

No 12.-14.maijam norisinājās starptautiskā zinātniskā konference CONECT 2021, kuru ik gadu organizē RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts. COVID-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ diemžēl arī šogad konference nevarēja notikt klātienē, bet lai tomēr būtu nedaudz klātienes sajūta,  institūta darbiniekiem bija iespēja sniegt savas prezentācijas universitātes telpās.
Konferences ietvaros ar saviem pētījumiem un zināšanām dalījās autori no 24 pasaules valstīm, tajā skaitā no Meksikas, Dienvidāfrikas, Indonēzijas. Plašā skaitā tika pārstāvētas arī Latvijas universitātes.
Šogad konferences keynote uzrunas par aktuālākajiem tematiem plenārsesijās, sniedza tādi profesori, kā Peters Lunds no Somijas,  Gilles Lepesants no Francijas, Stelios Rozakis no Grieķijas, Lucia Rocchi no Itālijas un RTU profesori Dagnija Blumberga un Gatis Bažbauers.
Pirmo divu konferences dienu laikā, zinātnieki sniedza prezentācijas divu plenārsesiju, sešu paneļsesiju un divu posteru sesiju ietvaros par saviem jaunākajiem pētījumiem. Savukārt trešās dienas ietvaros dalībnieki varēja izmēģināt savus spēkus jaunu zināšanu pielietošanā un ideju ģenerēšanā piedaloties grupu radošajos pasākumos “Ābeļdārzs” un Būvējot modeļus institucionālās kapacitātes jautājumu risināšanai.
CONECT 2021 konferences ietvaros tika pasniegtas arī balvas par labāko rakstu divās kategorijās:
  • Best Junior Paper balvu saņēma raksts:

Positive Energy District (PED) selected projects assessment, study towards the development of further PEDs”

Sofia Rueda Castellanos, University of Mons, Belgium, Heriot-Watt University, Scotland, Xabat Oregi, University of the Basque Country, Spain

• Best Senior Paper balvu saņēma raksts:

“Ranking EU climate and energy policies”

Ieva Pakere, Toms Prodanuks, Agris Kamenders, Ivars Veidenbergs, Dagnija Blumberga, Riga Technical University, Latvia
CONECT 2021 konferences raksti tiks publicēti SCOPUS un WEB OF SCIENCE indeksētās datu bāzēs, veidojot speciālizdevumu žurnālā Environmental and Climate Technologies.
 .

Nākamā gada CONECT 2022 konference norisināsies Rīgā, no 2022. gada 11. līdz 13. maijam. Papildus informācijai par jaunumiem un pieteikumiem, sekojiet līdz CONECT konferences mājas lapā: https://conect.rtu.lv