Tiešsaistes vebinārs – diskusija “Transporta dekarbonizācijas izaicinājums. Kur esam Latvijā un kur dodamies?”

Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros sestais šīs sezonas vebinārs notiks 9.novembrī plkst. 14:00, kurā diskutēsim par transporta sektora aktualitātēm klimata pārmaiņu mazināšanas kontekstā. Kopumā Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros paredzēti 7 vebināri laika posmā no 5. oktobra līdz 16.novembrim ZOOM platformā. Transporta sektors otrs lielākais enerģijas patērētājs un oglekļa dioksīda (CO2) emisiju avots Latvijā. Eiropas zaļais kurss noteicis mērķi sasniegt 90% CO2 emisiju samazinājumu transportā līdz 2050.gadam. Līdz šim lielākais progress ir panākts bezizmešu mobilitātē, tomēr, vai elektriskais transports ir vienīgais risinājums? Nupat noslēgusies Eiropas Biogāzes konference, kurā tika apspriesti jaunākie sasniegumi atjaunojamo gāzu jomā Eiropā. Tikmēr modernās biodegvielas piedāvā ne.

Starptautiskā projekta SWEDA kurss: Ilgtspējīgas labklājības uzņēmējdarbība lauksaimniecības dažādošanai

Erasmus+ projekta SWEDA  ietvaros partneri ir izstrādājuši jaukto kursu “Ilgtspējīgas labklājības uzņēmējdarbība lauksaimniecības dažādošanai”. Kurss oficiāli sāksies 2022. gada 10. janvārī ar vebināru apmācību aktivitāšu uzsākšanai tiešsaistē. Tas tiks eksperimentālā veidā aktivizēts 2021.-2022.akadēmiskajam gadam, un tajā varēs piedalīties tikai 30 starptautiskie studenti, kas studē bakalaura, maģistra vai doktorantūras programmās Perudžas Universitātē Itālijā, Rīgas Tehniskajā universitātē Latvijā un Kaseles un Kotbusas-Senftenbergas universitātēs Vācijā. Katrs partneris atlasīs 10 labākos studentus, pamatojoties uz tālāk norādītajiem kritērijiem. Kurss sastāv no četriem mācību moduļiem, katrs pa 60 stundām (kopā 240 stundas), kas jāveic pēc jauktas pieejas no 2022. gada janvāra līdz 2022. gada oktobrim. Pirmie.