Sarunu cikls “Ilgtspējīgās pasaules” – jauna epizode “Tīra enerģija – vienīgā iespēja!”

Podkāstā “Ilgtspējīgas pasaules” par ilgtspējīgu enerģiju jauna epizode ar nosaukumu “Tīra enerģija – vienīgā iespēja!” Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu piedāvā podkāstu sēriju “Ilgtspējīgas pasaules”. Jaunākajā podkāsta epizodē galvenā uzmanība tiks pievērsta ilgtspejīgas enerģijas izaicinājumiem un iespējām. Rīgas Tehniskās Universitātes docētājs Dr. Kārlis Valters uz sarunu aicinājis Alto Universitātes profesoru Peteru Lundu no Somijas un Rīgas Tehniskās universitātes profesoru Gati Bažbaueru, lai reflektētu par ilgtspējīgas enerģijas tēmatiku. Diskusija angļu valodā. Šobrīd lielākā daļa valstu pieprasījumu pēc enerģijas apmierina, dedzinot fosilo kurināmo. Oglekļa dioksīds ir galvenais globālās sasilšanas un klimata.

VASSI sarunu cikls “Ilgtspējīgās pasaules”

ILGTSPĒJĪGĀS PASAULES sarunas par zinātni veido RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts. Šo ciklu regulāri papildinās jaunas intervijas ar pašmāju zinātniekiem, ko vadīs radio un TV žurnāliste Sandra Kropa un zinātniskās komunikācijas eksperts Dr. Kārlis Valters. Sarunas: 1. Kārlis Valters par zinātnes komunikāciju 2. Dagnija Blumberga par pārmaiņām enerģētikas sektorā 3. Andra Blumberga un Gatis Bažbauers par post-COVID sabiedrību 4. Dzintars Jaunzems par Latvijas virzību uz klimata neitralitāti 5. Andra Blumberga un Viesturs Celmiņš par energoefektvitāti un pilsētplānošanu 6. Krišs Spalviņš par augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu 7. Ruta Vanaga par risinājumiem, kā padarīt ēkas klimatam draudzīgas 8. Francesco.