Sarunu cikls “Ilgtspējīgās pasaules” – jauna epizode “Tīra enerģija – vienīgā iespēja!”

 

Podkāstā “Ilgtspējīgas pasaules” par ilgtspējīgu enerģiju jauna epizode ar nosaukumu “Tīra enerģija – vienīgā iespēja!”

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu piedāvā podkāstu sēriju “Ilgtspējīgas pasaules”.

Jaunākajā podkāsta epizodē galvenā uzmanība tiks pievērsta ilgtspejīgas enerģijas izaicinājumiem un iespējām. Rīgas Tehniskās Universitātes docētājs Dr. Kārlis Valters uz sarunu aicinājis Alto Universitātes profesoru Peteru Lundu no Somijas un Rīgas Tehniskās universitātes profesoru Gati Bažbaueru, lai reflektētu par ilgtspējīgas enerģijas tēmatiku. Diskusija angļu valodā.

Šobrīd lielākā daļa valstu pieprasījumu pēc enerģijas apmierina, dedzinot fosilo kurināmo. Oglekļa dioksīds ir galvenais globālās sasilšanas un klimata izmaiņu faktors, kas izraisa virkni citu dabas un sociālo katastrofu. Kā nākamās paaudzes skatīsies uz periodu civilizācijas vēsturē, kad enerģija tika iegūta, sadedzinot fosilo kurināmo? Ko mums darīt?

Kas ir ilgtspējīgas enerģijas sistēmas? Kā sabiedrības var pāriet uz ekonomiku ar zemu vai nulles oglekļa dioksīda emisiju līmeni? Vai tā būs “revolūcija” vai “evolūcija”? Kāda loma būs lielajiem datiem un mākslīgajam intelektam? Kādi ir pašreizējie un turpmākie enerģētikas jautājumi un risinājumi? Kādas ir daudzsološākās tehnoloģijas? Kāda ir vēja un saules enerģijas nākotne? Kā nanotehnoloģijas var izmantot enerģētikas nozarē? Kas ir enerģijas “ražojošs patērētājs”? Kā mājsaimniecības 2030. gadā izskatīsies attiecībā uz enerģijas patēriņu (un ražošanu)? Kā pilsētas ražos un patērēs enerģiju nākotnē? Kāda ir elektromobiļu nākotne?

Gudrākie prāti ir iesaistīti atbilžu un risinājumu meklēšanā, domājot par pieaugošajām enerģijas vajadzībām. “Mums vajag vairāk zinātnieku, nekā mums šobrīd ir,” saka Gatis Bažbauers. Kas nepieciešams, lai būtu zinātnieks? Ko var piedāvāt karjera zinātnē?

Klausies mūs šeit:
Spotify
Anchor
Breaker
Google Podcasts
RadioPublic

Uzraksti komentāru