Tiešsaistes vebinārs – diskusija “Kādos virzienos attīstīsies centralizētā siltumapgāde?”

Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros piektais šīs sezonas vebinārs notiks 2.novembrī plkst. 14:00, kurā diskutēsim par bioresursu ilgtspējīgu izmantošanu, energoefektivitātes paaugstināšanas nepieciešamību un inovatīviem risinājumiem, kā arī prezentēsim kritērijus siltumapgādes sistēmas attīstības novērtēšanai.

Kopumā Valsts pētījumu programmas projektu ietvaros paredzēti 7 vebināri laika posmā no 5. oktobra līdz 16.novembrim ZOOM platformā.

Centralizētā siltumapgāde ir svarīga sastāvdaļa nākotnes oglekļa neitrālajā energoapgādē, integrējot siltuma pārpalikumus no dažādiem piegādātājiem, nodrošinot siltumenerģijas akumulāciju, kā arī izmantojot atjaunojamo energoresursu saražotās elektroenerģijas pārpalikumus. Daudzās centralizētās siltumapgādes sistēmās Latvijā visa siltumenerģija jau tiek ražota no atjaunojamajiem energoresursiem, izmantojot biomasas kurināmo. Tomēr aktuāls ir jautājums, vai viss centralizētās siltumapgādes sistēmas sektors Latvijā varēs pāriet uz koksnes kurināmā izmantošanu, vai tomēr nepieciešami papildus risinājumi, lai sasniegtu klimatneitralitāti?

Lūdzam pieteikties līdz 01.11.2021., aizpildot zemāk redzamo REĢISTRĀCIJAS FORMU. Pirms semināra Jums tiks nosūtīta saite dalībai  ZOOM platformā (tiešsaistē).

Dalība seminārā ir bez maksas.

PROGRAMMA

PREZENTĀCIJAS:

Kāpēc ir būtiski centralizētajai siltumapgādei mainīties jau šodien? 

Profesore, Dr.sc.ing. Dagnija Blumberga, Rīgas Tehniskā universitāte

CSA zem klimatneitralitātes jumta. Times modeļa rezultāti

Docents, Dr.sc.ing. Dzintars Jaunzems, Rīgas Tehniskā universitāte
Pētniece, M.sc.ing. Signe Allena- Ozoliņa, Rīgas Tehniskā universitāte

Centralizētās siltumenerģijas ražošanas un pārvades jaudu izvērtēšana
Docente, Ph.D. Ieva Pakere, Rīgas Tehniskā universitāte

Ceturtās un piektās paaudzes siltumapgādes nākotne Latvijā
Docents, Dr.sc.ing. Vladimirs Kirsanovs, Rīgas Tehniskā universitāte

Uzraksti komentāru