Latvijā ir attīstīta biogāzes nozare. Pašreiz biogāze tiek izmantota elektroenerģijas ražošanai. Biogāzi var izmantot arī biometāna ražošanai un lietot transportā, aizvietojot fosilo degvielu. Seminārā tiks aplūkoti biogāzes ražošanas efektivitātes un klimata aspekti, lai noteiktu biogāzes ražošanas ilgtspējību.
Pēdējos gados Latvijā strauji aug elektrotransportlīdzekļu skaits. Seminārā tiks aplūkota elektromobilitātes esošā situācija un perspektīvas, kā arī prezentēta Eiropas valstu labās prakses piemēri elektromobilitātes attīstībai.
Galvenais jautājums, uz kuru tiks meklēta atbilde semināra laikā, ir kurai tehnoloģijai ir lielāks potenciāls Latvijā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus transportam 2030. gadā.
Tiešsaistes seminārs-diskusija “BIOGĀZE VAI ELEKTROMOBILITĀTE – KURA AER TEHNOLOĢIJA ĻAUS SASNIEGT IZVIRZĪTOS MĒRĶUS TRANSPORTAM 2030. GADĀ? ” notiks otrdien, 8. decembrī, no plkst. 14:00 līdz 16:00 MS Teams platformā.
Dalība vebinārā ir bez maksas, lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot zemāk redzamo reģistrācijas formu. Pēc reģistrēšanās Jums tiks nosūtīta saite uz MS Teams platformu.
Vebinārs tiek īstenots Valsts pētījuma programmas “Enerģētika” projekta “Ilgtspējīga un atjaunīga transporta politikas formulēšana Latvijā (4muLATe)”,VPP-EM-2018/AER-2-0003, ietvarā.