Radošs un praktisks lekciju kurss “Klimatneitralitāte”

No 15. novembra RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pasniedzēji kopā ar studentiem radošā un praktiskā lekciju kursa «Klimatneitralitāte» laikā definēs konkrētus mērķus un veicamos uzdevumus, lai RTU tuvinātu klimatneitralitātei, nosakot arī laika periodu, kādā mērķi sasniedzami.

Kursā plānotas astoņas nodarbības, kurās dalībnieki diskutēs, daudz darbosies patstāvīgi nelielās grupās, uzklausot pasniedzēju padomus un ieteikumus. Ikviens varēs paust viedokli un piedāvāt savas idejas.

Vispirms apzināsim pasaules pieredzi. Kādi vides un klimata mērķi un stratēģijas ir progresīvākajās augstskolās pasaulē? Tālāk analizēsim, kādas klimata ietekmes mūsu universitātei ir. Kur novilkt robežas? Kuras ietekmes ir iespējams samazināt vai kompensēt un kuras, vēl nē. Ko var un ko nevar izmērīt? Strādāsim ar datiem, piemēram, par siltuma un elektroenerģijas patēriņu RTU ēkās. Kad esošā situācija būs izpētīta, runāsim par mērķiem, klimata ietekmēm, kuras samazināt un kā. Vai RTU nākotnē izmantos saules un/vai vēja enerģiju? Kāda loma nākotnē būs elektrotransportam? Katra studentu grupa izstrādās savu klimata stratēģiju RTU. Cieši sadarbosimies ar RTU Studentu parlamentu un RTU vadību.

Labākās idejas tiks izmantotas RTU Klimata stratēģijas izstrādē.

Tā ir Tava iespēja tieši ietekmēt savas universitātes nākotni un palīdzēt mazināt samilzušās klimata problēmas!

Piesakies nodarbībām, aizpildot pieteikuma formu!

Ja nevari piedalīties kursā, bet Tev ir lieliskas idejas, kas varētu palīdzēt RTU sasniegt klimatneitralitāti, sūti mums vēstuli e-pastā: klimats@rtu.lv.

 

 

 

Uzraksti komentāru