Konference “Mājokļu drošība un energoefektivitāte: kopīgais un atšķirīgais”

LAIKS: 2020. gada 21. februārī 

VIETA: RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5, Rīgā

Kāpēc esošais ēku atjaunošanas temps ir tik zems? Kā panākt ēku atjaunošanas procesa nepārtrauktību? Kā būt drošiem par būvniecības kvalitāti un sasniegto energoefektivitātes līmeni? Ko vēlas ēku iedzīvotāji, ko sagaida apsaimniekotāji un kādu virzienu mājokļu atjaunošanā izvēlēsimies? Cik tas izmaksās?

Šie un citi jautājumi saistībā ar mājokļu politikas nākotnes kursu prasa atbildes jau šodien. Tāpēc aicinām piedalīties Apvārsnis 2020 finansētā projekta SUNShINE[1] noslēguma konferencē, kur vēlamies dalīties ne tikai ar pēdējos piecos gados paveikto un iegūtajiem secinājumiem par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu ar energoefektivitātes pakalpojuma līgumu un ilgtermiņa finansēšanas risinājumiem, bet turpināt aizgājušos mēnešos aktualizēto diskusiju par mājokļu politikas neesamību un esošo ēku drošību.

Gandrīz 70 % no Latvijas iedzīvotājiem šobrīd dzīvo daudzdzīvokļu ēkās, no kurām praktiski puse ir uzbūvētas laikā no 1961. līdz 1992. gadam. To tehniskais stāvoklis un energoefektivitātes līmenis ļoti bieži neatbilst minimālajām drošības un siltumnoturības prasībām.

Ēku apsaimniekošana un atbilstoša ekspluatēšana ir nepārtraukts process, savukārt energoefektivitātes paaugstināšana prasa salīdzinoši lielas investīcijas, nepārtrauktību un standartizētus un kvalitatīvus risinājumus, kā arī spēju pieņemt lēmumus jau šodien, ieguvumus sagaidot tikai nākotnē.

Konferencē ar savu pieredzi, rezultātiem un redzējumu dalīsies ne tikai SUNShINE partneri, Valsts Kontroles pārstāvji, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pētnieki, Latvijas un Igaunijas namu apsaimniekotāju asociācijas, bet arī trīs finanšu institūciju pārstāvji.

[1] Save your bUildiNg by SavINg Energy; www.sharex.lv

Pieteikšanās līdz 18. februārim, aizpildot zemāk redzamo formu.

PROGRAMMA

Uzraksti komentāru