24. martā norisinājās konference “Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā”

24. martā norisinājās konference “Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā” RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā.
Plenārsēdes atklāšanas uzrunu teica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola. Latvijas Vides zinātnes un izglītības padomes priekšsēdētāja Dagnija Blumberga runāja vispārīgi par vides zinātni un izglītību Latvijā un Eiropā, un Einārs Cilinskis, Latvijas Republikas Saeimas deputāts, iepazīstināja ar ilgtspējas mērķu analīzi. Tam sekoja 6 Latvijas augstskolu profesoru, rektoru un prorektoru prezentācijas par zinātniskajiem sasniegumiem un izglītību savās augstskolās. Pārstāvētās mācībiestādes bija – Latvijas Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Daugavpils Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Liepājas Universitāte.

Otrajā konferences daļā notika stenda referātu sesija, kurā studenti no RTU un LU un skolēni no Rīgas 80. vidusskolas prezentēja savus veiktos pētījumus vides jomās:
Sūnu biomonitorings;
Benzo[a]pirēns un policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži kūpinātā cūkgaļā un kūpinātā speķī;
Latvijas hidroģeoloģiskais modelis lamo pazemes ūdeņu aktīvajai zonai;
Skolēnu evakuācijas imitācijas modeļa izveide;
Inovatīvi produkti no meža biomasas;
Invazīvās sugas pielietojums bioekonomikā. Situācijas analīze Heracleum Latvijā;
u.c.

Konferenci organizēja Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome sadarbībā ar Latvijas Vides zinātnes studentu apvienību.