“#Energovienoti” – sarunu cikla “Ilgtspējīgās pasaules” epizode

"#Energovienoti" - noskaties podkāsta "Ilgtspējīgas pasaules" epizodi. Lai mazinātu Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts kopā ar Rīgas domi (RD) , AS «Rīgas Siltums», Ekonomikas ministriju un "Elektrum" Energoefektivitātes centru aicina ikkatru iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un mazināt energopatēriņu. Šajā podkāstā uzzini vairāk par akciju #Energovienoti, kurā ikviens iedzīvotājs tiek aicināts dalīties ar savu pieredzi, kā samazināt mājsaimniecības tēriņus par resursiem. Kāpēc ir svarīgi domāt, cik daudz enerģijas mēs patērējam un kā to izmantot efektīvāk, kā sevi motivēt un kur gūt informāciju, lai rezultāts būtu veiksmīgāks. Sarunā piedalās: Dagnija Blumberga, Dr.habil.sc.ing., profesore, institūta direktore,.

Aicinām skolēnus iesaistīties akcijā #Energovienoti

Lai vairotu izpratni par energoresursiem un jau no agrīna vecuma veicinātu apzinātu to lietošanu, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts aicina skolēnus iesaistīties iniciatīvā #energovienoti. Iniciatīvā aicinātas piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām līdz 30. aprīlim jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainotas ikdienas rīcības, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Video un vizuālos materiālus līdz 30. aprīlim jāsūta uz e-pastu energovienoti@rtu.lv vai RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtam Rīgā, Āzenes ielā 12– K1. Radošāko darbu autori saņems balvas – iespēju maijā ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, ielūkoties laboratorijās un.

Akcija #Energovienoti – veicini Latvijas energoneatkarību

Lai mazinātu Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts kopā ar Rīgas Domi, AS «Rīgas Siltums», Ekonomikas ministriju un "Elektrum" energoefektivitātes centru aicina ikkatru iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un mazināt energopatēriņu. Pastāv īstermiņa un ilgtermiņa risinājumi, kā to panākt. Īstermiņā savu artavu var dot katrs iedzīvotājs, pārskatot savus paradumus, analizējot līdzšinējo energoresursu patēriņu un samazinot to. Sociālajos medijos turpmāk dalīsimies ar padomiem, skaidrojumiem un zinātniski pamatotiem ieteikumiem, kā veiksmīgāk sasniegt energoneatkarību un kādēļ tas ir nepieciešams. Aicinām iedzīvotājus dalīties ar savu pieredzi, kā samazināt mājsaimniecības tēriņus par resursiem, izmantojot tēmturi #energovienoti.