Sarunu cikls “Ilgtspējīgās pasaules” – jauna epizode “Inovatīvas vides inženierzinātņu studentu apmācības metodes – hakatons.”

Noskaties podkāsta "Ilgtspējīgas pasaules" jaunāko epizodi - Inovatīvas "Vides inženierzinātņu" studentu apmācības metodes - hakatons. Ļoti daudz skolās tiek runāts par kompetences izglītību, tāpēc šajā podkāsta epizodē gribētu pastāstīt, kā RTU VASSI mēģināja veidot hakatonu pie sevis universitātē, kāds no tā iznāca rezultāts. Padalīties pieredzē un izvērtēt, kas ir bijis pareizi izdarīts un kas varbūt nav. Sarunā piedalās: Dagnija Blumberga, Dr.habil.sc.ing., profesore, RTU VASSI direktore; Dāvis Reinbergs, maģistrantūras studiju programmas "Vides inženierzinātne" students; Jeļena Pubule, Dr.sc.ing., profesore; Ģirts Kuplais, SIA „ZAAO” Atkritumu noglabāšanas daļas vadītājs. Podkāstu ir iespējams noklausīties arī ŠEIT https://youtu.be/p8bza7ahJCo

Tiešsaistes seminārs “Biogāzes staciju digestāta un izplūdes gāzu valorizācija izmantojot mikroaļģes”

SMARB projekta ietvaros 10. martā (UZMANĪBU!!! DATUMS PĀRCELTS no 24.02. uz 10.03.) plkst.13:00 notiks tiešsaistes seminārs, kurā iepazīstināsim ar projekta galvenajiem rezultātiem un apspriedīsim uzlabojumus un iespējamos pielietojumus Latvijas kontekstā. Lauksaimniecības biogāzes stacijās ražotā digestāta šķidrā frakcija tiek uzskatīta par vērtīgu produktu, kas ir bagāts ar makro un mikroelementiem un ko tradicionāli izmanto lauksaimniecības zemēs kā mēslojumu. Tomēr pēdējā laikā bažas par šīs apstrādes radīto risku videi sāka pieaugt galvenokārt ūdens un vides eitrofikācijas un paskābināšanās dēļ. Saistībā ar to EK direktīva (91/676/EEK) un tiesību akti par nitrātu jutīgām teritorijām nosaka īpašus sliekšņus un ierobežojumus digestāta izmantošanai lauksaimniecības zemēs, kā.