Disertācijas darbu aizstāv Edvīns Terehovičs

28. novembrī promocijas darbu “Enerģijas un ekserģijas indikatori energosistēmu efektivitātes paaugstināšanā” aizstāvēja Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmas “Vides zinātne” doktorants Edvīns Terehovičs. Ar promocijas darbu var iepazīties RTU bibliotēkā Paula Valdena ielā 5, Valsts Nacionālajā bibliotēkā Mūkusalas ielā 3 un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē 602. kabinetā.

Miglas aparāts: aprēķina modelis miglas aparāta darbības raksturošanai

Projekta "Individuālajā siltumapgādē integrēta miglas aparāta sistēma (IFUS)" 3.2. aktivitātes ietvaros izstrādāta programma, kas ietver aprēķina modeli miglas aparāta darbības raksturošanai. Programma ir balstīta uz iepriekš izveidoto matemātisko modeli Excel vidē (aktivitāte 1.3.), kas pilnveidots un pārnests citā vidē, veicinot ātrāku aprēķinu veikšanu. Programma rakstīta PYTHON 3.7, izmantojot Visual Studio 2019. Tā ietver siltumfizikālo parametru aprēķinu, palīgvienādojumus un galveno parametru izmaiņu aprēķinu. Galvenie parametri, kuru izmaiņas aplūkotas modelī, ir: iesmidzinātā ūdens temperatūra, dūmgāzu temperatūra, iesmidzinātā ūdens pilienu diametrs un ātrums, cieto daļiņu koncentrācija un gāzes mitruma saturs. Izmantojot iegūtos modeļa datus, aprēķināta arī miglas aparāta jauda. Eksperimentu datu kopā ietverti.