LATVIEŠU | ENGLISH

100 mājsaimniecības, 100 apļveida stāsti: iedvesmojošs ilgtspējīgs dzīvesveids Eiropā
CIRCLEUP ir ļoti novatorisks projekts, kura mērķis ir palielināt cirkulārās prakses izplatības ātrumu mikrolīmenī, kas ir būtisks solis ceļā uz aprites ekonomikas izveidi, optimizēt materiālu plūsmas mājsaimniecībās un ārpus tām un, kad vien iespējams, aizvērt cilpas.
Projekts cenšas sasniegt mērķi, izstrādājot, testējot, īstenojot, novērtējot, izplatot novatorisku rīcības intervences pasākumu kopumu, kas ietver konsultāciju un informācijas, spēlēšanas un atgriezeniskās saites pieejas, ko papildina tehniskais risinājums, lai nodrošinātu šo intervences pasākumu kopumu. Ar šo inovatīvo uzvedības pieeju projekts veidos sociālās normas, veicinot komunikāciju un mudinot dalībniekus apšaubīt status quo. Tas izveidos un veicinās personu kā apļveida pilsoņu sociālo identifikāciju, aicinot tās iesaistīties un organizēt grupu darbības, kas stiprina ilgtspējīgas sociālās normas un attur no neilgtspējīgiem ieradumiem.
Projekts izmantos inovatīvu tehnoloģiju rīku, lai stimulētu un virzītu mijiedarbību, ļaujot dalībniekiem sadarboties ar cilvēkiem ārpus viņu tiešā kaimiņu vai draugu loka. Daloties riņķveida stāstos un piedaloties grupu aktivitātēs, dalībnieki ne tikai stiprinās sociālās saites un apmierinās nepieciešamību pēc sociālā sakara un pašcieņas. Interaktīva mācību vide un simulācijas rīki atbalstīs ieskatu nodošanu un attīstīs kompetences integrētai analīzei un uz modeļiem balstītiem galveno ilgtspējīga patēriņa politikas un prakses tematu novērtējumiem. Sistēmdinamikas režīma instrumenti atbalstīs ar ilgtspējīgu patēriņu saistīto stratēģiju un politikas jomu tvērumu un novērtēšanu.
Šīs intervences paketes panākumi 100 modeļu mājsaimniecībās četrās strukturāli un kulturāli atšķirīgās valstīs parādīs CIRCLEUP potenciālu, lai pārveidotu to, kā cilvēki patērē, kā viņi var gūt labumu no aprites ekonomikas, un samazinātu sociālās atšķirības, ietekmi uz vidi, SEG emisijas.

PROJEKTU FINANSĒ:

Apvārsnis Eiropa

PROJEKTA NUMURS:

101135495

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS PERIODS:

2024. gada 1. janvāris – 2027. gada 31. decembris

PROJEKTA FINANSĒJUMS:

1 255 350,00 EUR

PROJEKTA ZINĀTNISKAIS VADĪTĀJS:

Dagnija Blumberga

PUBLICĒTS:

08.04.2024.

PROJEKTA MĀJASLAPA: